Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Thales Alenia Space поставить цифровий процесор для корейського супутника GEO-Kompsat-3

31 січня компанія Thales Alenia Space, спільне підприємство компаній Thales (67%) і Leonardo (33%), оголосила про підписання з південнокорейським виробником аерокосмічної та оборонної продукції, компанією LIG Nex1 Co. Ltd., контракту на постачання сучасного цифрового процесора для супутника зв’язку GEO-KOMPSAT-3 (Geostationary Earth Orbit Korea Multipurpose Satellite 3).

Запланований до запуску у 2027 році GEO-KOMPSAT-3 – це багатодіапазонний супутник зв’язку, який надаватиме послуги широкосмугового супутникового зв’язку на Корейському півострові та у прилеглих морських районах, забезпечуючи безперервність обслуговування супутника COMS-1, який зараз працює на орбіті. Зокрема, він підтримуватиме супутниковий зв’язок берегової охорони Південної Кореї для порятунку та захисту на морі; забезпечуватиме Мінприроди стабільною інформацією щодо моніторингу водних катастроф у горах, на річках та дамбах; надасть Міністерству науки систему супутникового зв’язку для реагування на надзвичайні ситуації, а також передовий випробувальний стенд для проведення досліджень у галузі супутникового зв’язку. Крім того, GEO-KOMPSAT-3 буде забезпечувати роботу системи збору даних (Data Collection System, DCS) для збирання та ретрансляції даних про навколишнє середовище та водні ресурси, а також супутникової системи доповнень (Satellite Based Augmentation System, SBAS) для служби супутникової навігації, зокрема для підтримки безпечних операцій заходу на посадку літаків з вертикальним наведенням.

Згідно з контрактом, Корейський науково-дослідний інститут електроніки та телекомунікацій (ETRI) відповідає за супутникове навантаження, а Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI) відповідає за супутникову платформу.

За повідомленням компанії, Thales Alenia Space відповідає за специфікацію цифрового процесора, проєктування, розробку, складання, інтеграцію, тестування та доставку. Також у рамках спільного підходу до співпраці Thales Alenia Space підтримуватиме компанію LIG Nex1 та ETRI на рівні системної інженерії, щоб забезпечити плавну інтеграцію цифрового процесора з наземним допоміжним обладнанням та наземним сегментом південнокорейської розробки.

«Цей контракт підтверджує світове лідерство та здатність Thales Alenia Space відповідати зростаючим потребам ринку супутникового зв’язку, надаючи конкурентоспроможні рішення у сферах прозорої та регенеративної вбудованої цифрової обробки, а також відкриває нову главу в довгій історії успіху між нашою компанією та Південною Кореєю», – сказав Стефан Терранова (Stéphane Terranova), генеральний директор компанії Thales Alenia Space.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України