Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Тайвань демонструє космічні амбіції з метеорологічним супутником власної розробки

14 липня президент Тайваню Цай Ін Вень (Tsai Ing-wen) заявила, що перший метеорологічний супутник Тайваню, розроблений у країні, демонструє рішучість острова розвивати свою космічну галузь. Вона високо оцінила програму супутника та назвала її кроком Тайваню до зірок.

У той час як Тайвань з 1990-х років має супутникову програму під назвою FORMOSAT, напруженість у відносинах з Китаєм додала уряду додаткового імпульсу у розробці планів використання супутників на середній і низькій навколоземній орбіті для забезпечення інтернет-послуг на випадок, якщо Китай атакуватиме та розриватиме морські кабелі або інше обладнання зв’язку.

Відправляючи метеорологічний супутник Triton до Французької Гвіани, де він буде запущений у вересні, президент Цай сказала, що понад 80% його компонентів розроблено та вироблено на Тайвані, і він забезпечить власну навігаційну супутникову систему Тайваню.

«Супутник Triton Wind-Hunter народжений і вирощений на Тайвані», — сказала вона в Тайванському космічному агентстві у місті Сіньчжу, де розташована передова світова напівпровідникова промисловість Тайваню.

Президент також згадала про план інвестувати 25,1 млрд нових тайванських доларів ($ 814,07 млн) у розвиток національних космічних технологій протягом десяти років. За її словами, проєкт довів, що тайванська технологія може не тільки завоювати міжнародний ринок, але навіть досягти космосу.

Супутник Triton Wind-Hunter буде виведений на орбіту в рамках спільної місії Vega C компанії Arianespace. Проєкт Triton був започаткований у 2014 році та досяг фази запуску після 8 років напруженої роботи.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України