Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Maxar представила нову платформу для прискорення доступу до супутникових зображень

Компанія Maxar Technologies представила платформу для спрощеного та прискореного доступу до зображень Землі з високою просторовою розрізненістю.

Maxar Geospatial Platform (MGP), продемонстрована на конференції користувачів Esri у Сан-Дієго 10 липня, пропонує доступ до архівних і поточних зображень онлайн та через інтерфейс програмування додатків.

«Це революціонізує спосіб, у який наші клієнти можуть отримати доступ до зображень і купити їх», — сказав Сід Діксіт (Sid Dixit), віце-президент Maxar з розробок та продуктів. «Наприклад, використовуючи MGP Express, ви можете, просто використавши свою кредитну картку, придбати зображення, не телефонуючи чи надсилаючи електронного листа Maxar. Зображення буде доставлено безпосередньо вам».

У майбутньому платформа MGP дозволить клієнтам керувати супутниками та використовувати розширену аналітику.

10 липня компанія Maxar анонсувала три продукти MGP:

– MGP Xpress розроблено для широкої громадськості. Клієнти можуть переглядати 125-петабайтний архів Maxar, купувати та завантажувати зображенн;

– MGP Pro, для якого потрібна підписка, надає доступ до зображень, які збираються щодня, базової карти Maxar, архіву та інших продуктів геопросторових даних;

– MGP API надає комплекти для розробки програмного забезпечення та інструменти для вбудовування API у клієнтські програми.

На даний час лише окрема група клієнтів Maxar має доступ до платформи MGP.

«Вона буде доступна для широкого впровадження пізніше цього року», — сказав С. Діксіт.

Коли платформа MGP буде доступною, її клієнт, який займається, наприклад, допомогою після стихійних лих, зможе доручити угрупованню Maxar надати зображення наслідків урагану чи іншої події.

«Буде можливо поставити супутнику завдання отримати найновіші та найкращі зображення, що дозволить нашим клієнтам реалізувати свій сценарій використання прямо з робочих процесів і програм», — сказав С. Діксіт.

Міжнародне оборонне або розвідувальне агентство могло б, наприклад, підключитися до аналітичних можливостей MGP для підрахунку військових об’єктів або моніторингу різних видів діяльності.

Спочатку MGP запропонує доступ до супутників Maxar Worldview. Коли запрацюють супутники Maxar Legion, зображення з цього угруповання також будуть доступні через MGP.

«MGP дозволить досвідченим аналітикам, технічним розробникам і простим користувачам геопросторових даних однаково використовувати дані Maxar для картографування, моніторингу та аналізу в своїх робочих процесах», — сказав Ден Яблонскі (Dan Jablonsky), президент і генеральний директор Maxar.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України