Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Система виявлення теплових аномалій (пожеж) за даними космічної зйомки

Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) Державного космічного агентства України розпочинає роботу проекту «Система виявлення теплових аномалій (пожеж) за даними космічної зйомки».

Пілотне тестування системи розпочалось у Одеській та Житомирській областях із подальшим впровадженням по всій Україні.

Головними одержувачами оперативної інформації та в подальшому відповідальними за проведення заходів швидкого реагування визначено:

  • Керівництво та відповідальні працівники ОДА;
  • Керівництво та відповідальні працівники РДА;
  • Оперативні служби ДСНС;
  • Керівники лісових господарств;
  • Голови ОТГ.

Важливо зазначити, що нова система інформуватиме про пожежі у термін до 30 хв. з моменту прийому супутникових даних станціями НЦУВКЗ. Ці показники кратно перевищують усі можливі аналогічні схеми надання інформації, що можуть бути надані та організовані іноземними постачальниками.

Цілодобове чергування та використання автоматизованного програмного забезпечення з розпакування та розшифровки даних забезпечать фахівці НЦУВКЗ.

Завдяки модернізації приймальних станцій та оновленню технічних можливостей центрів прийому та обробки інформації, що дозволяє використовувати сучасні програмні алгоритми, з’явилася можливість працювати з даними супутникових систем EOS та JPSS з пристроями VIIRS. Це дозволяє сьогодні сформувати нову систему моніторингу теплових аномалій, яка в 3-4 рази за показниками оперативного надання інформації перевершує раніше діючу в Україні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України