Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутниковий моніторинг російських військових баз, створений незалежними українськими журналістами

У березні 2021 р. Росія почала суттєве нарощення сил на кордонах України та в окупованих Криму і частинах Донецької та Луганської областей.

Восени 2021 р. почався другий етап нарощування, і за різними оцінками, зараз у безпосередній близькості від кордонів України або на окупованій території перебуває не менш 120 тис. військових, важка техніка, артилерійські та ракетні системи армійського рівня, засоби ППО та логістичної підтримки військ.

На інтерактивній карті (точками/полігонами) показано відомі з відкритих джерел місця розташування техніки, де останнім часом відбувалися зміни. Основним джерелом даних в даному проекті використовуються знімки супутника Sentinel-1 (прикладний інтерфейс програмування Sentinel Hub EO Browser).

Використані супутникові зображення отримані радарним датчиком і не залежать від погоди й часу доби. Супутники Sentinel-1 знімають місцевість щонайменше раз на шість днів, водночас, через відносно невелику просторову розрізненість (10×10 метрів – 1 піксель), окремі одиниці техніки побачити неможливо, натомість її скупчення видно як набір більш яскравих точок.

Як приклад, військова база в Єльні (Смоленська область), для якої є детальні супутникові фото за листопад 2021 р. На супутниковому знімку компанії MAXAR видно вишикувані ряди важкої техніки. Білою лінією показані кордони майданчика з технікою. Праворуч, на радарному знімку Sentinel-1 вся ця техніка всередині білого контуру виглядає як кластер кольорових пікселів, більш яскравих, ніж тло.

Для порівняння, знімок тієї ж території, але за попередній період (листопад 2020 р.). Видно, що техніки (скупчення яскравих пікселів у білому контурі) на ньому немає.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України