Дані про космічну ситуаційну обізнаність (Space situational awareness /SSA/ data), які використовуються супутниковими операторами на сучасному етапі, недостатньо точні для обґрунтування рішень, які вони повинні приймати щодо того, чи маневрувати своїм космічним апаратом і яким чином, щоб уникнути можливих зіткнень з іншими супутниками.
У документі, представленому на конференції Advanced Maui Optical and Space Surveillance Technologies (AMOS), що проходила 14-17 вересня 2021 року на Гаваях, представники корпорації COMSPOC, яка спеціалізується на комерційних даних SSA, проведено порівняльний аналіз різних підходів супутникових операторів до визначення необхідності здійснення маневрів космічним апаратом з метою уникнення зіткнень з іншими супутниками та можливостей систем спостереження за навколоземним простором для обґрунтування рішень для таких маневрів.
Згідно з оприлюдненими даними, укладачі звіту прийшли до наступних висновків:
1. Оператори не сформували єдиної думки щодо критеріїв, які вони використовують для визначення відстані між супутниками, яка потребує виконання маневру ухилення від зіткнення. Наприклад, оператори геостаціонарних супутників використовують поріг безпечної відстані між супутниками від 1 000 до 15 000 м, а ймовірність зіткнення – від 1 на 10 000 до 1 на 1 мільярд.
2. Оператори володіють різною інформацією про навколоземну обстановку і не задоволені точністю одержуваних даних.
3. Оператори готові ділиться своїми даними про розташування апаратів і повідомляти про заплановані маневри.
Також на конференції було висловлено припущення про те, що малоймовірно, що найближчим часом з’явиться «міжнародна» організація, яка візьме на себе питання регулювання космічним рухом, а швидше за все це буде мережева структура обміну інформацією між операторами, які погодять стандарти щодо визначення, який супутник має перевагу. До недоліків такого сценарію розвитку подій було віднесено те, що в цілому маневрування на орбіті потребує витрачати досить багато палива. А отже припускається, що деякі оператори з метою економії ресурсів своїх супутників будуть просто ігнорувати вимогу виконати маневр і перекладати цю «вартість» на інших операторів.
У той же час, було зазначено про досягнення певного прогресу щодо угод між супутниковими операторами. У березні NASA та SpaceX підписали угоду, згідно з якою SpaceX погодилася переміщати свої супутники, якщо вони наблизяться до космічного апарату NASA. Крім того, компанія SpaceX повідомила, що вона вже тісно взаємодіє з іншими комерційними та державними операторами, а за період з грудня 2020 р. по травень 2021 р. її апарати виконали більше 2 000 маневрів ухилення.