Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA визначило місце посадки на Місяць ровера у рамках програми «Артеміда»

20 вересня NASA оголосило місце посадки на Місяць роботизованого ровера «Volatiles Investigating Polar Exploration Rover» (VIPER).

У 2023 році місяцехід NASA VIPER приземлиться біля західного краю кратера Нобіле (Nobile Crater) на Південному полюсі Місяця, щоб дослідити і нанести на карту поверхню та надра у цьому районі для пошуку водних та інших ресурсів. VIPER має очікуваний термін служби 100 днів, значною мірою обмежений кількістю енергії, яку він може отримати від своїх сонячних панелей. Ровер обладнаний трьома спектрометрами та буром, який може проникати у ґрунт на глибину до 1 м.

У рамках програми «Артеміда» VIPER буде запущений ракетою Falcon Heavy компанії SpaceX та доставлений на місячну поверхню посадковим модулем Griffin компанії Astrobotic за програмою NASA «Комерційний сервіс місячного корисного навантаження» (Commercial Lunar Payload Services).

Південний полюс Місяця – одна з найхолодніших областей Сонячної системи. Жодні попередні місії на поверхню Місяця не досліджували його – вчені досліджували регіон лише за допомогою приладів дистанційного зондування, включаючи ті, що знаходяться на КА NASA «Lunar Reconnaissance Orbiter» та «Lunar Crater Observation and Sensing Satellite».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України