Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Стартап зі створення багаторазової ракети-носія Stoke Space отримав фінансування у розмірі $ 65 млн

15 грудня американська компанія-стартап Stoke Space повідомила про залучення $ 65 млн у першому раунді збору інвестицій. Вкладення очолив фонд Breakthrough Energy Ventures Білла Гейтса. До учасників початкового раунду фінансування – NFX, MaC Ventures, Seven Seven Six та Liquid 2 Ventures, цього разу приєдналися декілька інших нових інвесторів, включаючи Spark Capital, Point72 Ventures, Toyota Ventures, Alameda Research та Global Founders Capital.

Стартап, створений колишніми співробітниками компаній Blue Origin Енді Лапса (Andy Lapsa) та SpaceX Томасом Фельдманом (Thomas Feldman), поставив собі за мету створити повністю багаторазову ракету-носій із щоденним режимом польотів. Розробники обіцяють у 20 разів знизити вартість запусків, а перші тестові польоти планують розпочати наприкінці 2022 року.

Компанія Stoke Space розпочала цей рік зі штатом із п’яти осіб, а завершує його з 29 профільними фахівцями. В активі компанії є інноваційний багаторазовий ракетний двигун для другого ступеня, за проєкт якого вони вже отримали престижну нагороду NASA, а також якась проста за виконанням система теплового захисту для неруйнівного входження другого ступеня в атмосферу. Це не крихка керамічна плитка, заявили в компанії, а щось нове та унікальне, на чому і було вирішено будувати бізнес.

Багаторазовий двигун для другого ступеня Stoke Space працюватиме на рідкому водневому паливі. Двигун зможе працювати як в умовах атмосфери, так і у вакуумі. На наступному етапі розробники планують створити багаторазовий перший ступінь, паливом для двигунів якого вибрано метан. Вибір метану суперечить завданням головного на сьогодні інвестора Stoke Space – фонду Breakthrough Energy Ventures, але вважається, що це краще, ніж керосин.

Судячи з усього, Stoke Space йде шляхом компанії SpaceX при розробці Starship, хоча їх ракета-носій, схоже, буде орієнтована на запуск відносно невеликого корисного навантаження.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України