Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА уклало контракт з Avio для підвищення конкурентоспроможності ракети-носія Vega-C

Ракета-носій Європейського космічного агентства (ЄКА) Vega-C здійснить політ у другому кварталі 2022 року, пропонуючи більшу продуктивність на всіх орбітах і більшу гнучкість місії за таку ж вартість, що і ракета Vega. Новий контракт має на меті розширити можливості цієї місії, щоб охопити нові можливості та задовольнити потреби ринку до 2027 року.

Контракт ЄКА з компанією Avio коштує € 51 млн на два з половиною роки. На заході підписання в Парижі 15 грудня взяли участь Даніель Нойеншвандер, директор з космічного транспортування ЄКА, і Мауріціо Кутроні, комерційний директор Avio, від імені Гіліо Ранцо, генерального директора Avio.

«ЄКА робить все можливе для забезпечення у майбутньому доступу до космосу для Європи. Цей контракт для Vega-C сприяє підвищенню гнучкості послуг для клієнтів і забезпечує підвищення конкурентоспроможності наших розробок», – сказав Даніель Нойеншвандер.

Згідно з цим контрактом, Avio як головний підрядник ЄКА для пускових систем Vega і Vega-C працюватиме з промисловими партнерами для запровадження низки вдосконалень, спрямованих на те, щоб Vega-C задовольнила більш широкий спектр потреб ринку.

Ці розробки також знизять витрати на обслуговування запуску та відповідатимуть політиці розподілу корисного навантаження, затвердженій Радою ЄКА.

Заплановані заходи мають на меті скоротити основні виробничі та експлуатаційні завдання, знизивши таким чином вартість системи пускової установки на 10% і, відповідно, вартість пускових послуг Vega-C. Зокрема, планується скоротити витрати на виробництво механічних підсистем і компонентів, а також оптимізувати підготовку місії та тривалість стартової кампанії.

Більш широкий спектр місій стане можливим за рахунок збільшення продуктивності системи запуску, що дасть більшу гнучкість місії, яка доповнює систему запуску Ariane 6, щоб впоратися з конкретними потребами та обмеженнями місії.

Збільшення універсальності послуг системи запуску Vega-C очікується за рахунок надання рішень для спеціальних запусків на основі доступних продуктів, включаючи послуги запусків малих космічних апаратів і послуги подвійного запуску.

«Avio та ЄКА визначили та об’єднали напрямки для подальшого підвищення конкурентоспроможності Vega-C на початку комерційної експлуатації. Я дякую державам-членам, які підтримують, Італійському космічному агентству та нашим партнерам за їхню довіру до Avio», – сказав Мауріціо Кутроні, комерційний директор Avio.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України