26 січня компанія Zeno Power Systems оголосила, що співпрацює з Міністерством енергетики США над переробкою старих радіоактивних матеріалів для виробництва джерел енергії на основі радіоізотопів.
У рамках угоди з Міненерго США Zeno отримає доступ до великого запасу стронцію-90, радіоізотопу, який утворюється як побічний продукт в ядерних реакторах. Компанія використовуватиме цей матеріал для створення джерел енергії на основі радіоізотопів (radioisotope power sources, RPS). Це компактні пристрої, які перетворюють тепло від ізотопів на електроенергію. NASA десятиліттями використовує системи RPS для місій у далекий космос, але ці системи працюють на плутонії-238, ізотопі, який обмежений у постачанні. Zeno розробила систему RPS для невеликих супутників, що працюють на стронції-90.
Компанія, що базується в Сіетлі та Вашингтоні, має кілька контрактів на розробку супутників, що живляться радіоізотопами, для місій національної безпеки та дослідження космосу, а також на розробку підводних систем для ВМС США.
Виконавчий директор Тайлер Бернштейн, який став співзасновником Zeno в 2018 році, заявив, що компанія має намір поставити для ВПС США свій перший супутник з двигуном на базі RPS до 2026 року.