Все більша кількість підприємств-стартапів у космічній промисловості розробляє системи маневрування для малих супутників. Попит обумовлений зростанням кількості комерційних супутникових угруповань, але постачальники космічних двигунів орієнтуються на військовий ринок, оскільки Пентагон також зацікавлений у невеликих супутниках.
Такі організації, як Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) та іноваційний хаб Космічних сил США SpaceWERX, все більше цікавляться технологіями рушійних установок малогабаритних космічних апаратів, оскільки військові намагаються підвищити стійкість орбітальних космічних систем, розповів Кріс Карелла, виконавчий віце-президент компанії Benchmark Space Systems.
Компанія виготовляє малогабаритні двигуни для комерційних супутникових операторів і нещодавно оголосила про плани надавати послугу корегування орбіти для супутників, що будуть збиратись у космосі в рамках місій Servicing, Assembly and Manufacturing (OSAM).
Супутникові рушії допоможуть військовим космічним апаратам ухилитися від впливу протисупутникової зброї та зіткнень з орбітальними уламками, розповів Кріс Карелла у ході конференції «Satellite 2021».
У той час як багато операторів супутників віддають перевагу електричним двигунам, за його словами, двигун, в основі роботи якого є хімічна реакція, краще підходить для військових супутників, яким потрібно швидко маневрувати. Прикладом цього є нещодавній запит Космічних сил до промисловості щодо виготовлення супутникових рушіїв, які дозволять космічному апарату на низькій орбіті Землі опуститися на меншу висоту за 24 години. «Електричний двигун не може цього зробити», – сказав Карелла.
«За допомогою електричного двигуна іноді може знадобитися півроку, щоб супутник перейшов зі своєї орбіти на нову. Ми можемо забезпечити цей маневр за день,» – розповів він. За його словами, існує корисність застосування як електричного, так і хімічного двигуна. Його компанія сподівається стати постачальником систем маневрування для майбутнього угруповання малих супутників на низькій орбіті Землі, над яким зараз працює Агентство космічного розвитку (SDA) МО США.
У перспективі компанія планує виготовляти не лише рушій Halcyon Avant, який може працювати з декількома видами палива, а й створити новий гібридний двигун, що буде поєднувати обидва фізичні принципи роботи – електричний та хімічний.