Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Стартап Aalyria демонструє програмне забезпечення SATCOMдля «гібридної мережі» DIU

Aalyria, стартап, що відокремився від материнської компанії Google Alphabet, оголосив 12 лютого, що успішно продемонстрував свою програмну платформу для керування сітчастою мережею супутників зв’язку.

Демонстрація, проведена 7 грудня 2023 року у Дослідницькій лабораторії ВМС США (Naval Research Laboratory, NRL) у Вашингтоні, округ Колумбія, була профінансована Підрозділом оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU), як частина більшої роботи зі створення багаторівневої супутникової архітектури з використанням космічних апаратів різних постачальників, розміщених на різних орбітах.

Компанія Aalyria, розташована в Ліверморі, штат Каліфорнія, працює за контрактом на $ 8,7 млн від DIU для впровадження свого програмного забезпечення Spacetime для підтримки гібридної космічної архітектури.

DIU є агентством Пентагону, яке працює з приватним сектором і визначає комерційні технології, які можуть задовольнити військові потреби. Проєкт гібридної мережі було розпочато у 2022 році, щоб допомогти задовольнити військовий попит на глобальний зв’язок незалежно від обмежень або збоїв наземної інфраструктури.

«Ця демонстрація підтвердила здатність Aalyria створювати гібридну мережу в космосі, об’єднуючи супутники на різних орбітах і різних провайдерів», – сказав Кріс Тейлор, засновник і головний виконавчий директор Aalyria.

За словами Кріса Тейлора, військові потребують динамічної мережі з кількох угруповань, яка не чутлива до окремих точок відмови та забезпечує резервування проти загроз. Комбінація супутників на низьких, середніх і набагато вищих геостаціонарних орбітах, зазначив він, забезпечує ширше охоплення та меншу затримку, що має вирішальне значення для оперативних розвідувальних та оборонних операцій.

За словами Кріса Тейлора, у демонстрації в NRL взяли участь понад 150 офіційних осіб з уряду США та оборонних агентств, а також з Європейського космічного агентства (ESA). Сітчаста мережа включала близько 630 супутників трьох комерційних супутникових операторів: OneWeb, Viasat і Intelsat. Вони використовували термінали OneWeb, Kymeta, Viasat і Comtech. Стаціонарні та мобільні наземні термінали були розміщені в чотирьох місцях на двох континентах. «Цілісність мережі перевірялася NRL у режимі реального часу протягом всієї демонстрації», – сказав Кріс Тейлор.

Незважаючи на те, що її технологія надійшла від Google, Aalyria є незалежною компанією з двома основними продуктами. Одним з них є програмна платформа Spacetime для організації управління та маршрутизації мережі. Інший – лазерний термінал зв’язку для передачі даних з космосу через атмосферу на землю.

Spacetime автоматизує планування та постановку завдань для супутників, наземних станцій і терміналів користувачів. Але це не вирішує магічним чином проблеми сумісності, наприклад, коли наземні модеми однієї компанії не можуть спілкуватися з супутниками інших компаній або коли оптичні канали зв’язку різних супутників не сумісні між собою. «Програмне забезпечення усвідомлює це і не намагається запитувати з’єднання із несумісними засобами», – пояснив Кріс Тейлор.

Під час гібридної космічної демонстрації DIU програмне забезпечення Spacetime змоделювало мережу на кшталт Starlink, але супутники компанії SpaceX у випробуваннях участі не брали, оскільки компанія не повідомила, куди спрямовані їхні антени.

Військові супутники Wideband Global Satcom (WGS) та Mobile User Objective System (MUOS) також не брали участі в демонстрації гібридної мережі, оскільки, за словами Кріса Тейлора, компанії було надано лише 60 днів, щоб зібрати її разом, і цього було недостатньо для забезпечення доступу до MUOS і WGS.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України