Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Canyon доставить космічний апарат для навколо місячної місії ВПС США з демонстрації маневрування на орбіті

Blue Canyon Technologies готується доставити космічний апарат, розроблений для ВПС США, щоб продемонструвати можливості маневрених супутників у далекому космосі.

Компанія, що є дочірньою структурою оборонного та аерокосмічного підрядника RTX, очікує незабаром завершити виробництво та випробування Oracle-M, експериментального апарата Дослідницької лабораторії ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL), призначеного для польоту за межі орбіти Землі для перевірки мобільності та навігаційних можливостей супутника на навколомісячних орбітах.

Oracle-M (Mobility) стане першою навколомісячною космічною місією AFRL. Військово-повітряні сили прагнуть продемонструвати маневри для зміни орбіти та навігацію в цьому, здебільшого невідомому, середовищі.

Blue Canyon будує супутник за контрактом на $ 14,6 млн, укладеним у листопаді 2021 року.

«Наразі ми орієнтуємося на кінець липня 2024 року для доставки замовнику», – сказав Кріс Вінслетт, генеральний менеджер Blue Canyon Technologies.

Дата запуску ще не оголошена. Зараз Oracle-M проходить інтеграційне тестування на рівні космічного апарата.

Oracle-M полетить на геостаціонарну навколоземну орбіту, а потім відправиться у навколомісячний простір.

Компанія Blue Canyon створює всі компоненти супутників самостійно, за винятком силових установок, які вона купує у таких постачальників, як ExoTerra.

Для місії Oracle-M компанія використала свою платформу ESPA-Grande класу Saturn. Це одна з найбільших у категорії малих супутників, розміром приблизно з маленьку пральну машину. Компанія також використовувала супутникову платформу Saturn для програми Blackjack Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA).

Чотири супутники Blackjack були запущені на низьку навколоземну орбіту в червні 2023 року і зараз проводять експерименти з оптичним міжсупутниковим зв’язком та автономним програмним забезпеченням для виконання завдань на орбіті.

За словами Кріса Вінслетта, DARPA вдалося зв’язатися з усіма чотирма супутниками та переконатися, що вони працюють правильно. Blackjack був ключовим проєктом для платформи Saturn, щоб отримати досвід польотів у космічному середовищі.

Blue Canyon очікує більше державних контрактів на платформу Saturn, яка через свій розмір підходить для місій із передовими корисними навантаженнями для спостереження Землі, попередження про ракетний напад та безпечного зв’язку. «Отримання досвіду експлуатації на орбіті платформи такого розміру відкриває для нас цей ринок не лише для Міністерства оборони, але й для інших державних клієнтів із цивільної сфери та розвідувального співтовариства».

Кріс Вінслетт заявив, що компанія активно шукає партнерства з виробниками супутників і оборонними підрядниками, які змагаються за замовлення на військові супутники від Агентства космічного розвитку (Space Development Agency, SDA), організації Космічних сил США, яка створює велике угруповання малих супутників на низькій навколоземній орбіті для зв’язку, а також для виявлення і відстеження ракет.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України