Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США та Австралія уклали угоду щодо космосу

20 травня президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз досягли принципової згоди щодо захисту технологій. Білий дім оприлюднив це партнерство в прес-релізі спільної заяви лідерів двох країн.

У заяві обговорювалося кілька тем. Стосовно космосу, ця угода передбачає створення висококваліфікованих високооплачуваних робочих місць і збільшення інвестицій між обома країнами. У результаті, за умови схвалення внутрішнього законодавства, угода «дозволить контрольовану передачу конфіденційних технологій космічних запусків США та даних, одночасно захищаючи американські технології відповідно до політики США щодо нерозповсюдження, режиму контролю за ракетними технологіями та експортного контролю США».

Крім того, США та Австралія мають намір «створити нову наземну станцію в Австралії для забезпечення програми NASA «Артеміда», яка забезпечуватиме майже безперервний зв’язок для місячних місій». Укладена угода є результатом того, що обидві країни є засновницями «Угод Артеміди», і їх співпраці в дослідженні Місяця протягом понад 60 років.

Обидві країни підтверджують свої зусилля щодо зміцнення спільної економічної безпеки, в тому числі через Стратегічний комерційний діалог між Австралією та США, який відбудеться в Детройті цього тижня.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України