Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Спроба Північної Кореї запустити розвідувальний супутник провалилася через «аномальну» роботу ракети

31 травня Центральне інформаційне агентство Кореї (KCNA) повідомило, що Національне управління аерокосмічного розвитку (NADA) Північної Кореї здійснило спробу запуску військового розвідувального супутника Malligyong-1 за допомогою нової ракети-носія Chollima-1.

Запуск відбувся о 6:27 за місцевим часом (21:27 UTC 30 травня) з Центру запуску супутників Sohae. За офіційним повідомленням, ракета «впала в Західне (Жовте) море після аномального запуску двигуна другого ступеня».

KCNA повідомило, що другий запуск планується здійснити найближчим часом. За оцінкою Сеулу, не виключається, що наступну спробу запуска Пхеньян може відбутися до 11 червня.

За даними Об’єднаного комітету начальників штабів (JCS) Південної Кореї, ракета впала за 200 км на захід від острова Еочхон.

Запуск викликав екстрені попередження на південному японському острові Окінава та в столиці Південної Кореї Сеулі, де на короткий час були оголошені попередження про евакуацію. Пізніше обидва попередження були зняті.

JCS також повідомив, що південнокорейські військові вилучили та ідентифікували частини ракети Північної Кореї. За словами оглядачів, ці уламки можуть допомогти оцінити конструкцію ракети та технічний прогрес Північної Кореї.

Раніше цього тижня КНДР повідомила Японію та Міжнародну морську організацію про план запустити супутник у період з 31 травня по 11 червня, незважаючи на критику, що це порушить резолюції Ради Безпеки ООН, які забороняють будь-які запуски з використанням технології балістичних ракет.

Востаннє Північна Корея запускала ракету з супутником «Kwangmyongsong-4» 7 лютого 2016 року.

Спробу запуску Південною Кореєю супутника вже засудили Генеральний секретар ООН, США, Японія та Південна Корея.

Довідково: 25 травня суперник Північної Кореї – Південна Корея успішно запустила свій перший комерційний супутник NEXTSat 2 на борту вітчизняної ракети KSLV-II (Nuri). Очікується, що Південна Корея запустить свій перший розвідувальний супутник наприкінці цього року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України