Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний корабель SpaceX Dragon з приватними астронавтами місії Ax-2 успішно приводнився біля узбережжя Флориди

Друга приватна місія на Міжнародній космічній станції (МКС) підійшла до завершення, оскільки чотири астронавти місії Ax-2 (Axiom Mission 2) повернулися на Землю в ніч на 31 травня. Астронавти Ax-2 разом з сімома членами екіпажу 69-ї експедиції МКС провели понад 20 наукових експериментів протягом восьми днів перебування на борту МКС, включаючи дослідження мікрогравітації, збір біомедичних зразків і демонстрацію технологій.

Закриття люка відбулося о 13:20 UTC 30 травня, після чого космічний корабель Dragon відстикувався від службового порту модуля Harmony о 15:05 UTC. Через 12 годин після відстикування від МКС та через 34 хвилини після виходу з орбіти чотири основні парашути Crew Dragon розгорнулися, опустивши корабель до плавного приводнення на південь від Панама-Сіті, штат Флорида, о 03:04 UTC 31 травня. Рятувальні екіпажі SpaceX були розміщені неподалік, і за лічені хвилини персонал дістався до капсули на поверхні води, в пошуках можливих витоків палива або будь-яких інших проблем з безпекою. Але космічний корабель був у хорошому стані, і команда продовжила переміщення Crew Dragon на борт рятувального корабля.

Місія Ax-2 стартувала на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX 21 травня з Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді. 22 травня космічний корабель Crew Dragon під назвою «Freedom» пристикувався до МКС.

До складу астронавтів Ax-2 увійшли: командир місії Пеггі Вітсон, 63-річна колишня астронавтка NASA, яка з урахуванням цієї місії провела в космосі 675 днів і 5 годин за чотири польоти, а зараз працює директором відділу пілотованих польотів в космос компанії Axiom; пілот Джон Шоффнер, інвестор і платний клієнт; спеціаліст місії Раяна Барнаві, перша жінка-астронавт Саудівської Аравії; спеціаліст місії Алі Алькарні, також із Саудівської Аравії.

Королівство Саудівська Аравія спонсорувало двох членів екіпажу на борту місії.

Місія відбулася трохи більше ніж через рік після того, як 8 квітня 2022 року х’юстонська компанія Axiom Space відправила своїх перших приватних астронавтів на борт МКС. Крім проведення наукових досліджень, астронавти також заклали основу для майбутніх місій, які будуть зосереджені на створенні приватних модулів на станції, які зрештою відокремляться від МКС і стануть єдиною космічною станцією, що вільно літає, для комерційного використання.

За підтримки NASA компанія Axiom Space використовує короткочасні приватні місії астронавтів, щоб отримати досвід і розробити процедури, необхідні для координації діяльності з кількома космічними агентствами та центрами управління польотами по всьому світу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України