Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Швеція планує наприкінці 2022 році вивести на орбіту перший супутник

Шведська космічна корпорація (Swedish Space Corporation, SSC) та Північний інвестиційний банк (Nordic Investment Bank, NIB) підписали кредитну угоду на суму € 12 млн для завершення будівництва нового космодрому в космічному центрі Есрейндж (Esrange) у Кіруні на півночі Швеції. Кредит з 12-річним строком погашення передбачає інвестиції в розбудову інфраструктури, яка дозволить використовувати багаторазові ракети і виводити на орбіту невеликі супутники вже у 2022 році, що зробить Esrange першим великим майданчиком для орбітальних запусків в ЄС.

Позика в розмірі € 12 млн є частиною масштабної модернізації Esrange, яка триває з 2015 р. – загальна сума інвестицій становить близько € 50 млн. Кредит фінансуватиме завершення будівництва нового космодрому з метою запуску першого супутника в 2022 році.

«Ця важлива віха означає, що Швеція стане державою, яка пропонуватиме найсучасніші наземні технології з запуску для європейських та міжнародних власників супутників. Це буде мати велике значення для майбутніх досліджень, розвитку технологій та розширення міжнародної співпраці – все це для підтримки сталого розвитку життя на Землі», – заявив Стефан Гардефьорд (Stefan Gardefjord), генеральний директор SSC.

«Ми раді зробити свій внесок у зусилля нашої країни стати державою, яка здатна здійснювати орбітальні запуски. Розширюючи пропозиції послуг у зростаючому супутниковому секторі, проєкт не тільки підвищує конкурентоспроможність Швеції, але й надає нові можливості для всієї європейської аерокосмічної промисловості», – зазначив Андре Кюсвек (André Küüsvek), президент та генеральний директор NIB.

Проєкт передбачає будівельні роботи для нового стартового комплексу, включаючи  зали для остаточного збирання ракет та супутників, станції заправки паливом з розширеними потужностями, стартові майданчики та супутні технічні наземні системи, а також розробку систем технічної підтримки в оперативному центрі зв’язку Esrange.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України