Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

SDA придбає супутники зі спеціальним корисним навантаженням для забезпечення швидкого націлювання на полі бою

Агентство космічного розвитку (SDA) готується до своєї наступної закупівлі супутників для військової комунікаційної мережі, відомої як Transport Layer Tranche 2.

SDA, агентство у складі Космічних сил США, планує придбати 20 супутників з новим типом корисного навантаження для передачі інформації для наведення на ціль. Документи SDA описують це корисне навантаження, яке отримало назву Warlock, як вузол зв’язку, спеціально призначений для замикання майбутніх ланцюжків наведення на ціль.

На відміну від інших корисних навантажень, що купуються SDA, які є комерційно доступними, Warlock повинно бути розроблено для космічних систем з метою надання рішень з управління вогнем.

Цей опис передбачає, що програма супутників Gamma прагне використовувати передові технології передачі даних для скорочення часу від виявлення датчиками цілі до її знищення, або критичного потоку інформації в сучасних військових операціях, що вимагає оперативного розвідувального забезпечення в режимі реального часу та швидкого прийняття рішень.

Нова закупівля називається «Transport Layer Tranche 2 Gamma». 10 січня агентство оголосило про проведення секретного брифінгу для підрядників наступного місяця в Шантільї, штат Вірджинія, щоб обговорити деталі програми.

Згідно з проєктом тендеру, SDA має намір вибрати одного постачальника для постачання всіх 20 супутників Tranche 2 Gamma. Очікується, що остаточний запит пропозицій буде опубліковано цієї весни.

Агентство створює велику сітчасту мережу військових супутників на низькій навколоземній орбіті, відому як Proliferated Warfighter Space Architecture (PWSA). Транспортний рівень слугуватиме тактичною мережею для передачі даних користувачам по всьому світу.

SDA вже замовило 190 супутників для частини архітектури, відомої як Transport Layer Tranche 2 – 100 супутників Alpha будуть виготовлені компаніями Northrop Grumman і York Space Systems, а 90 супутників Beta будуть виготовлені компаніями Lockheed Martin, Northrop Grumman і Rocket Lab USA.

Агентство повідомило, що всі супутники транспортного рівня матимуть щонайменше три оптичні лазерні лінії зв’язку, комунікаційні реле Ka-діапазону та інші мережеві корисні навантаження. Але лише 20 супутників Gamma матимуть чотири оптичні термінали та корисне навантаження Warlock.

SDA заявило, що купує лише 20 супутників з корисним навантаженням Warlock, щоб «продемонструвати оперативну здатність до розповсюдження в майбутніх траншах».

PWSA – це мережа з сотень малих супутників на низькій навколоземній орбіті, яка має забезпечувати безпечний зв’язок з високою пропускною здатністю для бойових підрозділів на землі, змінюючи способи обміну інформацією та координації ударів.

Корисне навантаження, передбачене для супутників Gamma, вказує на майбутнє, в якому американські військові будуть все більше покладатися на космічні датчики, а не на літаки для ідентифікації та відстеження цілей у спірних бойових просторах. У сценаріях, коли конкуруючі протиповітряні загрози будуть перешкоджати розгортанню пілотованих і безпілотних платформ повітряної розвідки, супутники забезпечуватимуть постійне спостереження з висоти навіть за несприятливих умов.

За словами керівників агентства, шляхом об’єднання космічних датчиків через лазерний перехресний зв’язок між супутниками SDA планує подолати традиційні обмеження щодо доставки даних туди, куди їм потрібно. Такі технології, як Warlock, забезпечать швидку передачу даних, щоб військові командири на місцях могли швидко реагувати на виникаючі ситуації та за потреби коригувати плани наведення на цілі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України