Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Азербайджан нарешті отримав власний орбітальний слот для супутника Azerspace-1 і відмовився від малайзійського слота

Азербайджан отримав орбітальний слот на 46° східної довготи на геостаціонарній орбіті для управління частотними діапазонами C і Ku, контрольованими супутником зв’язку Azerspace-1. Орбітальний слот офіційно зареєстрований в уряді Азербайджану та схвалений Міжнародним союзом електрозв’язку (ITU).

Ця подія знаменує значне досягнення для Азербайджану, оскільки означає, що Azerspace-1 тепер працює на орбіті Азербайджану і більше не перебуває під юрисдикцією адміністрації Малайзії.

Перенесення орбітальної позиції з Малайзії до Азербайджану, розпочате в грудні 2020 року, у міжнародній практиці зазвичай займає сім років, але азербайджанські фахівці виконали це лише за три роки.

Ця реєстрація надає Азербайджану його перше і єдине місце на геостаціонарній орбіті, що дозволяє країні розгортати майбутні телекомунікаційні супутники на цій орбіті. Геостаціонарна орбіта, розташована приблизно на 36 000 кілометрів над екватором, має вирішальне значення для безперебійного супутникового зв’язку, що робить досягнення Азербайджану значним досягненням у космічному секторі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України