Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

SDA планує закупити супутники для відстеження гіперзвукових ракет

7 липня Агентство космічного розвитку (SDA) Космічних сил США оприлюднило проєкт запиту на придбання та розгортання восьми прототипів супутників для угруповання Fire-control On Orbit-support-to-the-war Fighter (FOO Fighter) у рамках програми Proliferated Warfighter Space Architecture, раніше відомої як National Defense Space Architecture («Національна архітектура космічної оборони»).

Кожен з цих восьми космічних апаратів FOO Fighter матиме електрооптичні/інфрачервоні датчики для демонстрації можливостей виявлення, попередження, відстеження та захисту від гіперзвукових ракетних систем та інших передових ракетних загроз.

SDA передбачає надання повноважень за об’явленим тендером кільком постачальникам для створення та розгортання супутників FOO Fighter за один запуск не пізніше ІІ кварталу 2026 фінансового року.

Загалом, термін “fire-control” поєднує різні технології, такі як радіолокаційні та інші датчики, а також засоби наведення зброї далекої дії. Ця система призначена для виявлення загроз чи цілей та наведення на них засобів ураження або інших засобів протидії. Імовірно, таке супутникове угруповання зможе виявляти та відстежувати гіперзвукові ракети, а потім наводити перехоплювачі для їх знищення.

Програма FOO Fighter доповнює прагнення ЗС США щодо розгортання космічних датчиків, призначених для попередження та відстеження як поточних, так і нових загроз, таких як гіперзвукові ракети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України