Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Розробка протисупутникової системи РЕБ Meadowlands для Космічних сил США продовжена до 2024 року

Американська компанія L3 Harris Technologies розробляє нову протисупутникову систему РЕБ Meadowlands. Вона призначена для виведення з ладу російських та китайських супутників і буде мобільною для того, щоб зменшити її вразливість.

Портативний електронний пристрій глушіння для боротьби з китайськими та російськими космічними технологіями запізнюється на два роки, повідомляє видання Bloomberg. Проєкт Meadowlands, розроблений компанією L3 Harris Technologies, мав бути реалізований минулого року, але з’явиться не раніше 2024 року.

Система Meadowlands матиме радарні антени, встановлені на колісних причепах, що забезпечить їй максимальну портативність і мобільність.

Представники Космічних сил США оголосили про плани закупити до 30 таких систем. Кожна з них включатиме кілька установок, які будуть змонтовані на автомобільних причепах і працюватимуть разом.

Проблеми, що виникли під час тестування, «були вирішені, і програма переходить до завершальної стадії інтеграції і тестування», — йдеться в заяві Командування космічних систем. Також додається, що «технічні проблеми виникли через несподівані обставини, що вимагали складної переробки вузлів».

Стверджується, що нова система глушіння не буде створювати космічне сміття, оскільки вона випромінює енергію для створення тимчасових «оборотних» перешкод супутникам зв’язку. Програма Meadowlands, за оцінками, коштує близько $ 219 млн і є оптимізованою версією “Counter Communications System” («Системи протидії зв’язку»), яка працює з початку 2020 року.

За словами генерал-майора Грегорі Ганьона (Gregory Gagnon), заступника командувача космічних операцій Космічних сил з розвідки, приблизно половина з понад 700 супутників Китаю використовуються для дистанційного зондування та розвідки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України