Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанська компанія PLD Space отримала контракт на розробку малої ракети-носія MIURA 5

3 липня іспанська компанія PLD Space, що проєктує, розробляє та виробляє першу приватну пускову установку в Європі, повідомила про отримання найкращої технічної кваліфікації Контрактної ради, яка позитивно оцінила стратегію та ключові промислові потужності компанії, що гарантують розвиток її ракети MIURA 5 як провідного рішення для доступу в космос.

PLD Space — єдина іспанська компанія, яка має досвід розробки ракет-носіїв, а також необхідну інфраструктуру та потужності для розробки, виробництва та запуску орбітальної ракети в космос всього за два з половиною роки. Завдяки Стратегічній програмі економічного відновлення та трансформації аерокосмічної галузі Іспанії (PERTE) компанія зможе прискорити розробку та виробництво своєї ракети MIURA 5 і стати першою приватною компанією в Європі, яка комерціалізує послуги доступу в космос.

PLD Space є однією з трьох європейських компаній, уповноважених Французьким космічним агентством (CNES) на основі укладеної угоди запускати РН MIURA 5 з Європейського космічного центру у Французькій Гвіані.

Перша фаза укладеного контракту PERTE, яка розпочнеться після підписання документації, коштує € 1,5 млн, має бути зосереджена на проєктуванні пускової установки та завершиться у грудні 2023 року. Потім тендерна організація оцінить подані пропозиції та прийме рішення щодо переходу у 2024 році до другого етапу, який оцінюється в € 40,5 млн.

На даний час компанія зосереджена на підготовці запуску РН MIURA 1, що розроблена PLD Space як технологічний демонстратор із вимогами щодо відновлення та повторного використання, чого у космосі досягли лише три компанії. Цей перший суборбітальний запуск РН MIURA 1 стане поворотним моментом для розробки орбітальної РН MIURA 5, оскільки це дозволить отримати великий обсяг інформації для перевірки конструкції і технології, які слугуватимуть основою для розробки орбітальної ракети MIURA 5.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України