Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Роскосмос оприлюднив плани щодо ракети «Ангара»

Минулого року Центр Хруничева (входить до Держкорпорації «Роскосмос») захистив ескізний проект із космічного ракетного комплексу (КРК) «Амур». На даний час розробляється робоча конструкторська документація на модернізовану ракету-носій «Ангара-А5М». Завершення цього етапу планується у 2022 році, потім розпочнеться виготовлення дослідних зразків та стендових виробів модернізованої ракети.

Перший пуск ракети-носія «Ангара-А5М» із космодрому Східний у рамках початку льотних випробувань має відбутися у 2023 році. Фахівці Центру Хруничева та суміжних організацій працюють над гарантованим виконанням цих термінів.

У рамках створення спеціалістами РКК «Енергія» (входить до «Роскосмосу») перспективного пілотованого корабля нового покоління перед Центром Хруничева було поставлено завдання забезпечити пуски даного корабля з космодрому Східний, у тому числі з екіпажем. Держкорпорація «Роскосмос» завершує оформлення відповідного доповнення до ТТЗ, де запроваджуються необхідні вимоги.

Паралельно в Центрі Хрунічева із залученням підприємств кооперації ракетно-космічної промисловості проробляються необхідні зміни, які стосуються насамперед систем, які забезпечують безпеку екіпажу, якими буде оснащено ракету-носій.

Запуск модернізованої ракети з пілотованим кораблем та екіпажем — більш віддалена перспектива. Держкорпорація визначає конкретні терміни, але орієнтовно можна сказати про кінець 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України