Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

На супутникових знімках Марокко зафіксовано нову базу ППО поблизу столиці

Супутникові знімки фіксують нову базу протиповітряної оборони в Марокко поблизу міста Сіді-Яхья-ель-Гарб, яке розташоване на північному сході від столиці Рабата.

Defense News повідомляє, що база розташована за координатами 34,29753301432181E, 6,283922702669312N.

«Об’єкт, безумовно, є базою протиповітряної оборони», – сказав Джеффрі Льюїс, який працює в Інституті міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї, отримавши координати та оновлене зображення від 2 січня, надане Planet Labs.

Відомо, що в грудні 2017 року China North Industries Group Corporation Limited надала Марокко 24 ракети класу «земля-повітря» та 24 літаки середньої дальності Sky Dragon 50. Крім того, країна також закупила французьку систему протиракетної оборони малої дальності VL Mika. Контракт вартістю € 200 млн на систему вертикального запуску був підписаний між європейським виробником ракет MBDA і Марокко у 2019 році. Проте, саме закупівля 2017 року привернула увагу експертів. «Будівництво бази, яке також почалося в 2017 році, означає, що база створена за рахунок цієї великої закупівлі», – сказав Льюїс. Крім того, марокканці опублікували зображення Sky Dragon 50, яке було зроблено в цьому місці. Схоже, будівництво було завершено приблизно в серпні 2020 року, додав він.

Абдель Хамід Харфі, експерт з питань безпеки, сказав, що базова площа Сіді Яхія-ель-Гарб становить приблизно 40 га. Він додав, що, ймовірно, на базі будуть розміщуватися підрозділи ППО, центр технічного обслуговування, військове житло та інші адміністративні будівлі. Мохаммад Шкейр, експерт з військових і безпекових питань Марокко, очікує, що на базі будуть працювати системи ППО з декількох країн. «Ця база буде експлуатувати системи протиповітряної оборони, закуплені у Китаю, ракетні комплекси Patriot-3 зі Сполучених Штатів, а також оборонні системи Ізраїлю після недавнього візиту міністра оборони Ізраїлю в Марокко і підписаних з цього приводу домовленостей», – сказав Шкейр.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України