Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія встановлює димову завісу над своєю стратегічною військово-морською базою в Сирії

Супутникові знімки сирійського порту Тартус від 9 листопада компанії Maxar Technologies показують спроби створити димову завісу, щоб приховати стратегічну військово-морську базу Росії.

Представлені зображення Тартуса не свідчить про те, що димові завіси були дуже ефективними, проте вони могли бути корисними для запобігання діям деяких датчиків (або стороннім людським очам).

Тренування у швидкому встановленні димової завіси навколо стратегічної військово-морської бази, такої як Тартус, має сенс. Перед або навіть під час атаки на цей об’єкт дим можна використовувати для перешкоди датчикам ракет і обмеження спостереження для визначення цілей та загальних розвідувальних завдань. Це низькотехнологічний контрзахід проти високотехнологічних і актуальних загроз.

Те, що відбувалося 9 листопада в Тартусі, підтверджує той факт, що порт продовжує залишатися життєво важливим центром російської військової присутності в Сирії, а також для продовження амбіцій Москви в країні і в східному Середземномор’ї.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України