Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший комітет Генеральної Асамблеї ООН ухвалив пропозицію Великобританії та США щодо створення групи з правил в космосі

Перший комітет ООН, відповідальний за міжнародну безпеку, 1 листопада ухвалив створення нової робочої групи з розробки правил ведення військової діяльності в космосі і, можливо, навіть заклав основу для нового договору.

Проведене голосування, хоча і є незначним кроком, є ознакою зростаючої політичної згоди відносно того, що для зменшення ризику виникнення конфлікту через використання новітніх технологій у військово-космічній сфері необхідні дії, а не лише політичні висловлювання.

План створення робочої групи відкритого складу (Open-Ended Working Group, OEWG), яка збиратиметься двічі в 2022 і 2023 роках і працюватиме на основі консенсусу, був висунутий Великобританією спільно з низкою західних країн, включаючи Сполучені Штати.

План створення групи OEWG на голосуванні Першого комітету отримав 163 голоси «за», 8 голосів «проти» та дев’ять тих, що утримались.

Зокрема, «проти» проголосувала Росія, яка вважає, що «залишаються серйозні питання до мандату запропонованої робочої групи, який лише опосередковано пов’язаний із завданням запобігання гонці озброєнь у космічному просторі».

Щоб план OEWG став реальністю, Генеральна Асамблея ООН у повному складі має затвердити його під час своєї сесії в грудні, але враховуючи голосування Першого комітету, позитивне рішення значною мірою передбачувано.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України