Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія розслідує, чи не впала північнокорейська випробувальна ракета в її територіальних водах

Росія розслідує, чи не впала північнокорейська міжконтинентальна балістична ракета в її територіальні води під час випробувального запуску 12 липня, заявив заступник міністра закордонних справ Андрій Руденко з посиланням на державні ЗМІ.

За словами Руденка, інформаційні агентства РІА і ТАСС заявили, що Міноборони росії проводить розслідування, але «поки у нас немає чіткої інформації про те, що ракета впала в економічній зоні росії».

Ракета Hwasong-18 є основою ядерної ударної сили Північної Кореї, і випробування 12 липня стало «сильним практичним попередженням» для Сполучених Штатів та інших противників, заявили державні ЗМІ країни, повідомляючи про запуск.

Випробування засудили США, Південна Корея та Японія, але російський Руденко заявив, що це реакція на дії Вашингтона та його союзників, які «фактично провокують Північну Корею нарощувати свою оборонну потужність».

Північна Корея перебуває під санкціями ООН через її ракетну та ядерну програми з 2006 року, але протягом останніх кількох років Рада Безпеки ООН розділилася щодо того, як з цим боротися. Росія та Китай, які обидва мають право вето в Раді, заявили, що нові санкції не допоможуть, і хочуть, щоб такі заходи були послаблені.

13 липня помічник генерального секретаря ООН Халед Кхіарі заявив, що останній політ північнокорейської МБР тривав близько 74 хвилин і пройшов понад 1000 км. Він сказав, що ракета впала у море в межах виключної економічної зони росії, поблизу японських територіальних вод.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України