Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія планує встановити засоби контролю космічного простору в окупованому Криму

Новий лазерно-оптичний комплекс контролю космічного простору ЗС РФ буде розташований в окупованому Криму в 2022 році. Про це повідомив головний конструктор військової корпорації «Вимпел» Віталій Горючкін виданню «Кримінформ».

«У Криму завершуються роботи з монтажу оптико-електронного комплексу і планується, що з наступного року він вже заступить на чергування. У найближчій перспективі там же планується розгорнути нову оптико-електронну станцію з більшим телескопом», — заявив Горючкін.

Аналогічний комплекс вже поставлений на бойове чергування на території Алтайського краю. У заяві Міноборони РФ від 4 жовтня 2021 року говориться про те, що 12 таких комплексів планується розгорнути на всій території РФ до 2025 року.

«У межах реалізації програми вдосконалення і розвитку російської системи контролю космічного простору космічні війська продовжують роботу зі створення спеціалізованих наземних засобів контролю космічного простору нового покоління», — йдеться в заяві Міноборони РФ.

Лазерно-оптичні комплекси призначені для розпізнавання космічних об’єктів, використовуючи різні методи виявлення і розпізнавання. За словами російського військового експерта Олексія Леонкова, такого роду системи дуже важливі для організації повітряно-космічної оборони.

«Космічні об’єкти США, які будуть виводитися на орбіту під виглядом цивільних супутників, насправді можуть виявитися військовими. Нові засоби контролю дозволять проводити моніторинг за космічним простором, визначати, що за об’єкт знаходиться на орбіті: являє він собою загрозу чи ні», — розповів експерт.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України