Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Російський вихід у відкритий космос з МКС відкладено

24 квітня російська державна корпорація «Роскосмос» повідомила, що вихід у відкритий космос російських космонавтів для перенесення експериментального шлюзу з одного модуля Міжнародної космічної станції на інший був відкладений.

Командир експедиції 69 Сергій Прокоп’єв і бортінженер Дмитро Петелін продовжують підготовку до позакорабельної діяльності, але не планують залишати МКС 26 квітня, як було заплановано спочатку.

«Позакорабельна діяльність… перенесена, орієнтовно, на початок травня у зв’язку з необхідністю більш детального вивчення її завдань», – йдеться в повідомленні «Роскосмосу».

Очікується, що під час виходу у відкритий космос Прокоп’єв і Петелін працюватимуть ззовні МКС, а їхній колега-космонавт Андрій Федяєв керуватиме Європейською роботизованою рукою (ERA) зсередини станції для переміщення шлюзу з міні-дослідницького модуля «Рассвет» до багатоцільового лабораторного модуля «Наука».

Шлюз був встановлений на модулі «Рассвет» у 2010 році, коли і він, і сам модуль були доситавлені на МКС екіпажем NASA STS-132 на космічному човнику Atlantis. Перехід робиться для використання шлюзу з новою лабораторією «Наука».

«Шлюз призначений для виведення корисних навантажень за межі МКС за допомогою маніпулятора і повернення їх всередину станції в інтересах програми прикладних наукових досліджень», — повідомили в «Роскосмосі».

Подробиць про причини затримки не повідомляється.

Затримка сталася через тиждень після того, як Прокоп’єв і Петелін здійснили аналогічний вихід у відкритий космос, у ході якого здійснили переміщення радіатора з «Рассвета» до «Науки». Той вихід у відкритий космос, проведений вночі з 18 на 19 квітня, тривав 7 годин 55 хвилин, що стало третім найдовшим виходом у відкритий космос в історії росії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України