Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

РФ і Китай представлять декларацію з Міжнародної наукової місячної станції на Міжнародному астронавтичному конгресі в Дубаї

27 вересня Держкорпорація «Роскосмос» спільно з Китайської національної космічної адміністрацією (CNSA) організували в гібридному форматі консультації «за закритими дверима» для обговорення питань співпраці з Міжнародною науковою місячної станції (МНМС).

В ході заходу експерти з Франції, Італії, Нідерландів, Німеччини, Малайзії, Таїланду, а також з Управління ООН з питань космічного простору (UNOOSA), Європейського космічного агентства (ЄКА) і Азіатсько-Тихоокеанської організації з космічного співробітництва (APSCO) обговорили проєкт декларації з МНМС.

Проєкт Декларації підготовлений в розвиток Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом РФ та Урядом КНР про співробітництво в галузі створення Міжнародної наукової місячної станції від 9 березня 2021 року і розкриває загальні підходи при реалізації проєкту МНМС, можливі формати участі всіх зацікавлених партнерів, а також керівні принципи діяльності сторін в рамках співпраці з питань Міжнародної наукової місячної станції.

Роскосмос і CNSA в червні в рамках Глобальної конференції з дослідження космічного простору (GLEX-2021) презентували дорожню карту з МНМС. Відповідно до представленої інформації, будівництво станції повинно повністю завершитися до 2035 року. З 2026 по 2030 рік заплановані дві місії з відпрацювання технологій посадки і доставки вантажів, а також повернення на Землю зразків місячної породи. З 2031 по 2035 рік сторони мають розгорнути інфраструктуру на орбіті і поверхні Місяця, в тому числі комплекси зв’язку, а також електроенергетичне, дослідницьке та інше обладнання.

Згідно з дорожньою картою проєкту, транспортна інфраструктура станції буде включати в себе дослідницький і технічний місяцеходи, а також стрибаючого робота. Сторони планують оснастити станцію декількома розумними міні-роверами, призначеними для дослідження поверхні природного супутника Землі.

Допрацьована з урахуванням пропозицій міжнародних експертів Декларація буде представлена світовому космічному співтовариству для широкого обговорення в рамках 72-го Міжнародного астронавтичного конгресу, проведення якого заплановано в період з 25 по 29 жовтня 2021 року в Дубаї.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України