Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Радар для глибокого космосу компанії Northrop Grumman пройшовкритичну перевірку конструкції

30 травня компанія Northrop Grumman повідомила, що радар для глибокого космосу, розроблюваний для Космічних сил США, пройшов критичний огляд конструкції. Компанія також заявила, що завершила демонстрацію програмного забезпечення програми Deep-Space Advanced Radar Capability, відомої як DARC.

Минулого року компанія отримала контракт на $ 341 млн на розробку радіолокаційної станції для відстеження активних супутників і сміття на геосинхронній орбіті. Радар буде розташований в Індо-Тихоокеанському регіоні, і очікується, що Northrop Grumman поставить прототип до кінця 2025 або напочатку 2026 року.

Це буде перша з трьох запланованих наземних РЛС. Інші дві будуть в Європі та континентальній частині США.

«DARC буде першою системою, яка за будь-якої погоди та в будь-який час забезпечить можливості для підтримки місії поінформованості про космічний простір, що має вирішальне значення для національної та глобальної безпеки», – сказав Пабло Пецціменті (Pablo Pezzimenti), віце-президент з інтегрованих національних систем компанії Northrop Grumman.

Після завершення критичної перевірки конструкції, за його словами, «тепер програма зосереджується на заводських приймальних випробуваннях ключових підсистем, які розпочнуться наприкінці цього року».

«DARC забезпечить всепогодну цілодобову можливість моніторингу геосинхронного орбітального середовища, що швидко змінюється», – заявили в компанії. Новий радар призначений для розширення військової мережі космічного спостереження як додаткового датчика для спостереження за об’єктами в глибокому космосі, що в кінцевому підсумку забезпечить повне глобальне покриття.

16 травня Космічні сили США опублікували оголошення про «пошук джерел» у рамках підготовки до майбутньої закупівлі для програми DARC об’єкту 2 (site 2) у Європі та об’єкту 3 (site 3) на континентальній частині США. Ця наступна закупівля відбуватиметься в коротший термін через нагальну потребу в обізнаності про космічний простір, йдеться в повідомленні Командування космічних систем. «Вкрай важливо, щоб об’єкт 2 (EUCOM) запрацював не пізніше жовтня 2027 року, а об’єкт 3 (CONUS) – не пізніше жовтня 2028 року».

На підтримку цих дат очікується, що контракти на обидва об’єкти будуть укладені наприкінці цього року або на початку 2024 року.

«Уряд проводить це дослідження ринку, – повідомило Командування космічних систем, – щоб визначити, чи існують інші джерела, окрім Northrop Grumman, що розробляє об’єкт 1 DARC, які можуть успішно працювати та відповідати вимогам швидкого розгортання для об’єктів 2 і 3 DARC».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України