Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанія приєдналась до Угод Артеміди

30 травня Іспанія стала останньою європейською країною, яка підписала Угоди Артеміди (Artemis Accords), центральний елемент нової американської стратегічної основи космічної дипломатії.

На церемонії в Мадриді офіційні особи іспанського уряду підписали Угоди, які окреслюють принципи безпечного та відповідального дослідження космосу. Іспанія стала 25-ю країною, яка підписала угоди, і другою цього місяця після Чехії 3 травня. Перед Чеською Республікою африканські країни Руанда та Нігерія були останніми, хто підписав угоди в грудні 2022 року.

«Як найновіший учасник сім’ї Угод Артеміди, Іспанія захищатиме наші спільні ідеали, допомагаючи гарантувати, що швидка експансія людства в космос відбуватиметься мирно, безпечно та прозоро», — заявив адміністратор NASA Білл Нельсон, який був присутній на церемонії.

Іспанія протягом багатьох років робить великий внесок у Європейське космічне агентство (ЄКА), та нещодавно почала працювати над посиленням своєї присутності в космосі. У 2021 році іспанський уряд оголосив про створення національного космічного агентства Agencia Espacial Española, і на початку цього року агентство почало функціонувати. Іспанія також працює над підтримкою зростаючої космічної галузі, представником якої, наприклад, є стартап PLD Space, який планував суборбітальний запуск прототипу своєї ракети MIURA1 31 травня (запуск було відкладено через погодні умови).

Іспанія стала восьмою країною-членом ЄКА та сьомою країною-членом Європейського Союзу, яка підписала Угоди. Більшість членів ЄКА на даний час підписали Угоди, за помітним винятком Німеччини.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України