Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Програма космічного моніторингу за станом забруднення акваторій Чорного та Азовського морів

Відділ регіонального розвитку та координації «Причорноморський» НЦУВКЗ починає програму космічного моніторингу за станом забруднення акваторій Чорного та Азовського морів (узбережжя України), поверхнево-активними речовинами (ПАР).

Використовуючи дані дистанційного зондування землі (ДЗЗ), зокрема дані радіолокаційної космічної зйомки, буде проводитися автоматизований збір та обробка даних, необхідних для визначення джерел, масштабів і типів забруднення.

Основними зонами спостереження будуть: морські порти, райони судноплавних шляхів, зони рейдів, пляжі, водоохоронні зони.

Комплекс заходів по обробці моніторингових даних буде складатися з:

  1. Виявлення районів забруднення поверхнево-активна речовинами (ПАР).
  2. Визначення протяжності ділянок забруднення.
  3. Розрахунок площі безпосередніх плям (ПАР).
  4. Класифікація та ідентифікація об’єктів (суден та ін. транспортних засобів) на момент зйомки в зоні моніторингу.

Завдання:

У комплексній взаємодії з державними службами оперативного реагування, забезпечити безперервний контроль екологічного стану акваторій Чорного та Азовського морів.

На підставі опрацьованих даних, сформувати тематичний пакет картографічних документів, необхідних для процесів пов’язаних із заходами щодо ліквідації наслідків забруднень, а також притягнення до відповідальності суб’єктів господарської або іншої діяльності, в результаті функціонування яких утворилися зони забруднення.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України