Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Проблемна система відстеження космосу Космічних сил США офіційно припинена

Космічні сили США закрили останню частину системи Joint Mission System (JMS), проблемної програмної платформи, створеної більше десяти років тому для відстеження супутників і орбітального сміття.

Командування космічних систем Космічних сил США у прес-релізі від 26 січня заявило, що розпочало виведення з експлуатації JMS Service Pack 9, останнього компонента JMS. У 2018 році ВПС США вирішили припинити роботу JMS після перевитрат на її утримання протягом декількох років та критики за низьку продуктивність системи.

Замість JMS Космічні сили США запустили програму гнучкої розробки Space Command and Control (Space C2), яка спирається на комерційну платформу аналізу даних Warp Core, надану компанією Palantir.

«Операційне прийняття в експлуатацію Warp Core 1 жовтня 2021 року разом із передачею винищувачам модернізованих можливостей, каналів даних та безпечних з’єднань, дозволило фізично вивести JMS з експлуатації», – сказав полковник Воллес «Рет» Тернбулл (Wallace “Rhet” Turnbull), керівник багатоцільового наземного та комунікаційного підрозділу Командування космічних систем. За його словами, військові космічні трекери потребують кращих інструментів для моніторингу об’єктів і потенційних загроз у космосі. «Можливості обізнаності в космічній сфері важливіші, ніж будь-коли, враховуючи останні події, такі як російське випробування протисупутникової зброї», – зазначив він. «Зняття з експлуатації JMS демонструє прогрес, якого ми досягли в цій критичній сфері місії».

У дописі в соцмережах Тернбулл повідомив, що JMS була програмою, яка «почалася з кількох дійсно хороших ідей про те, як використовувати (тоді) сучасне програмне забезпечення для заміни застарілої системи. На жаль, як і багато програм міністерства оборони, JMS не змогла ефективно запрацювати після 10 років вкладання великих грошей».

Командування космічних систем «домагається хорошого прогресу в тому, щоб нарешті представити заміну протягом наступного року», – написав Тернбулл. «У нас ще багато роботи, але я впевнений, що ми на правильному шляху».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України