Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Представник Космічних сил США повідомив, що американські супутники піддаються нападам щодня

Заступник начальника оперативного управління Космічних сил США генерал Девід Томпсон заявив минулого тижня, що Росія і Китай здійснюють «зворотні атаки» (“reversible attacks”), такі як радіоелектронне перешкоджання, тимчасове засліплення оптики за допомогою лазерів і кібератаки на американські супутники «кожного дня». Він також повідомив, що невеликий російський супутник, який використовувався для проведення на орбіті випробування протисупутникової зброї ще в 2019 році, вперше наблизився так близько до американського, що виникли побоювання, що фактична атака неминуча.

Генерал Д. Томпсон розповів про це у ході Форуму з міжнародної безпеки, який проходив у Галіфаксі (Нова Шотландія, Канада) у період 19-21 листопада.

«На даний час Космічні сили США мають справу з так званими «оборотними атаками» на урядові супутники (мається на увазі атаки, які не пошкоджують супутники назавжди) кожного дня. І Китай, і Росія регулярно атакують американські супутники некінетичними засобами, включаючи лазери, радіочастотні перешкоди та кібератаки», – повідомив генерал.

На графіку представлений повний спектр можливих типів атак на супутники, від «зворотних» до «незворотних».

Твердження Томпсона про те, що такі атаки відбуваються з надзвичайною частотою, є новим. Це підкреслює швидкий розвиток і розміщення Росією та Китаєм, серед інших, широкого спектру протисупутникових засобів, на що американські військові привертають все більшу увагу в останні роки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України