Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ

м.Одеса

Представник Космічних сил США повідомив, що американські супутники піддаються нападам щодня

Заступник начальника оперативного управління Космічних сил США генерал Девід Томпсон заявив минулого тижня, що Росія і Китай здійснюють «зворотні атаки» (“reversible attacks”), такі як радіоелектронне перешкоджання, тимчасове засліплення оптики за допомогою лазерів і кібератаки на американські супутники «кожного дня». Він також повідомив, що невеликий російський супутник, який використовувався для проведення на орбіті випробування протисупутникової зброї ще в 2019 році, вперше наблизився так близько до американського, що виникли побоювання, що фактична атака неминуча.

Генерал Д. Томпсон розповів про це у ході Форуму з міжнародної безпеки, який проходив у Галіфаксі (Нова Шотландія, Канада) у період 19-21 листопада.

«На даний час Космічні сили США мають справу з так званими «оборотними атаками» на урядові супутники (мається на увазі атаки, які не пошкоджують супутники назавжди) кожного дня. І Китай, і Росія регулярно атакують американські супутники некінетичними засобами, включаючи лазери, радіочастотні перешкоди та кібератаки», – повідомив генерал.

На графіку представлений повний спектр можливих типів атак на супутники, від «зворотних» до «незворотних».

Твердження Томпсона про те, що такі атаки відбуваються з надзвичайною частотою, є новим. Це підкреслює швидкий розвиток і розміщення Росією та Китаєм, серед інших, широкого спектру протисупутникових засобів, на що американські військові привертають все більшу увагу в останні роки.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Тематичні матеріали

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса)