Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ілон Маск повідомив співробітників компанії SpaceX про «ризик банкрутства» через кризу двигунів Starship

Ілон Маск не задоволений відсутністю прогресу у розробці двигунів Raptor, які встановлюються на ракету Starship. Він визначив ситуацію як «жахливу» в електронному листі від 26 листопада до працівників компанії SpaceX.

«Криза виробництва Raptor набагато гірша, ніж здавалося кілька тижнів тому», – написав Маск. «Ми стикаємося з реальним ризиком банкрутства, якщо не зможемо досягти швидкості польотів Starship принаймні раз на два тижні наступного року», — додав Маск.

Електронний лист Маска до співробітників SpaceX надає більше інформації для оцінки звільнення колишнього віце-президента Вілла Хелтслі. Хелтслі був знятий з розробки двигуна Raptor та звільнений, а Маск зазначив у своєму електронному листі, що керівництво компанії з тих пір провело дослідження проблем програми і виявило, що обставини «набагато серйозніші», ніж оцінювалось раніше.

Маск написав у електронному листі, що планував взяти відпустку після свята Дня подяки (відмічається в США у четверний четвер листопада, у цьому році – 25 листопада). Але, дізнавшись про ситуацію з Raptor, Маск сказав, що він особисто працюватиме на лінії виробництва двигунів у п’ятницю і протягом вихідних.

«Нам потрібні всі руки, щоб відновитися після того, що, чесно кажучи, є катастрофою», – написав Маск.

Довідково: 17 листопада на спільному засіданні Ради космічних досліджень і Ради фізики та астрономії Національної академії глава компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що перший орбітальний політ корабля Starship відбудеться в січні або у лютому 2022 року, на даний час очікується схвалення регуляторних органів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України