Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Представлено перший знімок з турецького супутника İMECE

27 червня міністр промисловості та технологій Туреччини Мехмет Фатіх Качир (Mehmet Fatih Kacır) розмістив у мережі Twitter знімок з турецького супутника ДЗЗ İMECE та прокоментував його: «Перший вітчизняний національний супутник ДЗЗ Туреччини з високою просторовою розрізненістю İMECE успішно виконує свою місію з моменту виведення на орбіту».

На зображенні з високою просторовою розрізненістю представлені виробничі потужності турецької автомобілебудівної компанії Togg у північно-західній провінції Бурса. Компанія Togg випускає перші турецькі електромобілі.

Супутник İMECE був спроєктований Науково-дослідним інститутом космічних технологій Ради з наукових і технологічних досліджень Туреччини (TÜBİTAK) і виготовлений у Туреччині.

Після трьох перенесень запусків супутника через погодні умови, він був запущений з бази космічних сил у Каліфорнії (США) 15 квітня.

З супутником İMECE Туреччина увійшла в історію космосу завдяки електрооптичній супутниковій камері з субметровою роздільною здатністю. Супутник працюватиме на орбіті протягом 5 років на сонячно-синхронній орбіті висотою 680 км, повідомляло раніше міністерство.

Проєкт розпочався у січні 2017 року, у червні 2020 року було завершено збірку модуля теплової структурної ефективності космічного апарата та розпочато його випробування на вібрацію. Після цих випробувань було проведено остаточне складання супутника, виконане спільно міністерствами технологій, оборони та транспорту.

Очікується, що результати, які очікується отримати від проєкту, стануть будівельними блоками для майбутніх супутників країни. Проєкт також спрямований на підготовку навченого персоналу та отримання нових знань у космічній галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України