Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «XPoSat»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.XPoSatІндія01.01.2024  03:40 UTCPSLV-DL (PSLV-C58)Сатіша Дхавана, Шрихарикота, ІндіяISROНауковий

01 січня 2024 року о 03:40 (UTC) з стартового майданчика Сатіша Дхавана, острів Шрихарикота, Індія за допомогою ракети-носія «PSLV-DL (PSLV-C58)» було здійснено запуск КА Індії «XPoSat».

«XPoSat» – це індійський науковий, супутник телескоп, спрямований на вивчення джерел рентгенівського випромінювання, чорних дір та нейтронних зірок. Реалізацією цього проекту, та розробкою космічного корабля займалась індійська компанія «ISRO». Супутник має вагу приблизно 480 кг та виведений на кругову навколоземну орбіту висотою ~ 650км.

Завдання супутника «XPoSat»:

– вимірювання поляризації рентгенівського випромінювання в енергетичному діапазоні 8-30 кеВ, що випромінюється потенційними космічними джерелами, використовуючи корисне навантаження «POLIX» (рентгенівський поляриметр);

– проведення довгострокових спектральних і часових досліджень джерел космічного рентгенівського випромінювання в діапазоні 0,8-15 кеВ з використанням корисного навантаження «XSPECT» (рентгенівський спектроскоп);

– виконання поляризаційних та спектроскопічних вимірювань рентгенівського випромінювання від космічних джерел, використовуючи корисні навантаження «POLIX і XSPECT», відповідно, у загальному енергетичному діапазоні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України