Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Starlink»

14 вересня 2021 року о 03:55 UTC (06:55 за київським часом) з пускового майданчику №4Е космодрому Космічних сил США «Ванденберг» (Каліфорнія, США) за допомогою ракети-носія «Falcon – 9 v1.2 (Block 5)» було здійснено запуск 51 супутників зв`язку «Starlinк» на полярну орбіту.

Перша ступінь ракети, яка здійснила свій десятий запуск, приземлилась на безпілотну платформу «Of Course I Still Love You» в Тихому океані майже через дев’ять хвилин після старту. Цей прискорювач став другим, який досяг десятого використання, раніше запустив сім інших місій Starlink, а також місії Telstar-18 Vantage та Iridium-8.

«Starlink» – проект супутникової системи, що реалізується компанією SpaceX, його мета полягає у створенні дешевого високопродуктивного супутникового інтернет-зв’язку.

Всього компанія має намір запустити близько 12 тис. міні-супутників, які будуть забезпечувати населенню планети безперебійний доступ до інтернету. Повне розгортання системи планується до кінця наступного десятиліття.

У SpaceX з розумінням поставилися до прохання астрономічної спільноти зменшити відбивну здатність супутників, тому нова група супутників Starlink оснащена спеціальними висувними сонячними козирками для блокування потрапляння сонячного світла на певні елементи апаратів.

Цей запуск став першим із двох запусків SpaceX, запланованих на цей тиждень. Ще один Falcon-9 запустить космічний корабель Crew Dragon для приватної пілотованої місії Inspiration 4 з чотирма пасажирами. Цей запуск заплановано протягом п’ятигодинного вікна, яке відкриється 15 вересня о 20:02 EST з Космічного центру Кеннеді у Флориді.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України