НЦУВКЗ відвідав Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський

14 вересня 2021 року Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України відвідав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Віце-прем’єр-міністр ознайомився з підсистемою моніторингу теплових аномалій та адресного інформування споживачів, яку Центр створив власними силами. Це достатньо важливе рішення сприяє своєчасному виявленню та ліквідації лісових пожеж, збитки від яких щороку тільки в Україні обраховуються сотнями мільйонів гривень. Фахівцям центру вдалося скоротити час початку прийому до отримання користувачем (аж до лісників) обробленої інформації про потенційне місце загоряння з кількох годин після отримання знімків до близько 30 хв, що є достатньо високим показником. Це дасть змогу своєчасно відреагувати та запобігти пожежам на території України. Ця підсистема моніторингу вже успішно себе проявила за кілька місяців безпосередньо використання в ряді областей України. Важливо, що український супутник “Січ-2-30”, який незабаром буде виведений на космічну орбіту, стане одним з гарних інструментів отримання інформації під час застосування даної підсистеми.

Окрім цього Олег Уруський заслухав доповіді щодо стану готовності наземного сегмента до роботи з прийому та передачі даних з космічного апарату “Січ-2-30”. Центр управління польотами практично готовий до використання, відбувається доопрацювання окремих елементів системи прийому та передачі даних, програмного забезпечення, а також здійснюється підготовка персоналу до роботи. Найближчим часом основна частина підготовчих робіт буде завершена. Фактично, на сьогодні все відбувається в рамках затвердженого календарного плану.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Тематичні матеріали

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса)