Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

НЦУВКЗ відвідав Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський

14 вересня 2021 року Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України відвідав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Віце-прем’єр-міністр ознайомився з підсистемою моніторингу теплових аномалій та адресного інформування споживачів, яку Центр створив власними силами. Це достатньо важливе рішення сприяє своєчасному виявленню та ліквідації лісових пожеж, збитки від яких щороку тільки в Україні обраховуються сотнями мільйонів гривень. Фахівцям центру вдалося скоротити час початку прийому до отримання користувачем (аж до лісників) обробленої інформації про потенційне місце загоряння з кількох годин після отримання знімків до близько 30 хв, що є достатньо високим показником. Це дасть змогу своєчасно відреагувати та запобігти пожежам на території України. Ця підсистема моніторингу вже успішно себе проявила за кілька місяців безпосередньо використання в ряді областей України. Важливо, що український супутник “Січ-2-30”, який незабаром буде виведений на космічну орбіту, стане одним з гарних інструментів отримання інформації під час застосування даної підсистеми.

Окрім цього Олег Уруський заслухав доповіді щодо стану готовності наземного сегмента до роботи з прийому та передачі даних з космічного апарату “Січ-2-30”. Центр управління польотами практично готовий до використання, відбувається доопрацювання окремих елементів системи прийому та передачі даних, програмного забезпечення, а також здійснюється підготовка персоналу до роботи. Найближчим часом основна частина підготовчих робіт буде завершена. Фактично, на сьогодні все відбувається в рамках затвердженого календарного плану.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України