Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Starlink Group 6-15»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Starlink v2 (15 шт.)США20.07.2023 04:09 UTCFalcon 9 Block 5Ванденберг, Каліфорнія , СШАSpace XЗв’язок

20 липня 2023 року о 04:09 (UTC) з авіабази Ванденберг, Каліфорнія, США за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск 15 КА США «Starlink Group 6-15».

Супутники «Starlink v2» – це більші та потужніші супутники зв’язку компанії SpaceX. Вони важать приблизно 750 кг і мають конструкцію з двома сонячними батареями для збільшення кількості енергії що подається на супутник. Крім того, за словами генерального директора і технічного директора SpaceX Ілона Маска, супутники матимуть на порядок більшу пропускну спроможність, більш високі швидкості передачі даних та будуть приблизно в 10 разів кращими в усіх відношеннях.

У майбутньому супутники «Starlink v2» будуть виступати як вишки стільникового зв’язку, забезпечуючи клієнтів покриттям стільникового зв’язку по всьому світу. Маск заявив, що кожен із цих супутників матиме пропускну здатність приблизно 2-4 Мбіт/с на зону стільникового зв’язку, що дозволить передавати десятки тисяч текстових SMS-повідомлень за секунду або здійснювати телефонні дзвінки великій кількості користувачів. Хоча ця технологія в першу чергу призначена для зв’язку зі службами екстреної допомоги по всьому світу, її також можна буде використовувати для надсилання повідомлень, не пов’язаних з екстреними ситуаціями.

Даний запуск розширить угрупування КА «Starlink» ще на 15 КА.На даний момент угрупування складається з 4 247 діючих КА, 9 з яких резервні. На меті у компанії SpaceX розширення угрупування до 12 тис. КА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України