Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Молоді космічні компанії стимулюють процеси злиття та поглинання

Згідно з аналізом британської інвестиційної компанії Seraphim Space, за останні 12 місяців молоді космічні компанії здійснили більше операцій із придбання, ніж їхні старші колеги.

Виробник супутників York Space Systems, оператор запусків Firefly Aerospace, оборонний підрядник Anduril та інші підприємства «Нового космосу» (“NewSpace”) провели основну частину з 28 угод злиття та поглинання (mergers and acquisitions, M&A), які компанія Seraphim відстежила за цей період.

За словами віце-президентки Seraphim Морін Гаверті (Maureen Haverty), наявні дані компанії показують, що придбання більше не є прерогативою великих гравців у галузі з великими фінансовими ресурсами.

Більше придбань із боку підприємств, заснованих протягом останнього десятиліття, свідчить про зрілість широкого сектора космічної промисловості, і супроводжується збільшенням кількості угод, ініційованих інституційними фондами приватного інвестування.

Приватні інвестиційні компанії дедалі частіше несуть відповідальність за деякі з найбільших трансакцій у галузі, як-от нещодавно завершена угода Advent на суму $ 6,4 млрд для відомого виробника і оператора супутників Maxar Technologies.

За словами Морін Гаверті, зростання кількості приватних інвесторів свідчить про те, що в космічній галузі є багато недооцінених підприємств, які можна було б придбати за низьку ціну, а потім продати з метою отримання прибутку, коли вони збільшать доходи.

«Вони чітко бачать потенціал для подальшої консолідації та, ймовірно, самі сприятимуть цьому», – зазначила вона.

Згідно з даними Seraphim Space за перше півріччя цього року, інвестиційна діяльність у космічному секторі демонструє ознаки потенційного відновлення після зниження минулого року на тлі економічної невизначеності.

За словами Морін Гаверті, незважаючи на те, що інвестиції та мега-раунди впали з максимумів 2021 року, інвестування у стартапи та фінансування на пізніх етапах є вищими, ніж будь-коли, для компаній космічної техніки, які Seraphim визначає як фірми, що залежать від космічних застосунків, наприклад, послуга замовлення поїздок Uber, на додаток до ракетних, супутникових та інших традиційних космічних компаній.

Американська компанія Space Capital, що займається інвестуванням компаній на ранній стадії діяльності, після власних досліджень також нещодавно вказала на ознаки відновлення космічної галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України