Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Союз МС-24»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Союз МС-24РФ15.09.2023 15:44 UTCСоюз 2.1аБайконур, КазахстанРоскосмосПілотований

15 вересня 2023 року о 15:44 (UTC) з космодрому Байконур, Казахстан за допомогою ракети-носія «Союз 2.1а» було здійснено запуск пілотованого КА РФ «Союз МС-24».

«Союз МС-24» – це російський пілотований корабель.

Спочатку цей же екіпаж мав летіти у березні 2023 року на іншому кораблі – «Союз МС-23». Але той запуск зробили безпілотним, щоби повернути з орбіти екіпаж корабля «Союз МС-22» після аварії в одній із систем.

Політ пройде за короткою двовитковою схемою. Стикування корабля з МКС відбудеться через три години та 14 хвилин після старту – о 18:56 (UTC).

Мета місії доставити на станцію космонавтів, які проведуть там близько року, та вантажі масою приблизно 120 кг. Серед них – апаратура для фіксації фото та відео зйомки, різноманітні накопичувачі інформації, витратні матеріали, продукти, обладнання для експериментів. Це частина тривалих експедицій 70/71 на МКС, які також передбачають вихід команди у відкритий космос та проведення науково-прикладних досліджень.

До екіпажу увійшли троє людей:

командир – Олег Кононенко, заступник начальника Центру підготовки космонавтів ім. Гагаріна, командир загону космонавтів Роскосмосу;

бортінженер — космонавт Микола Чуб, разом із Олегом Кононенком вони пробудуть на МКС майже рік, до наступного вересня;

третій учасник команди та бортінженер – американка Лорел О’Хара, астронавт NASA. Вона проведе у космосі півроку та навесні повернеться на Землю.

Ракетоносій «Союз-2.1а» модифікація із сімейства «Союз-2», один із останніх та найбільш удосконалених варіантів. Ракету можуть запускати на МКС або з капсулою або з космічним апаратом, як у випадку з пілотованим кораблем.

Це ракета заввишки 46,3 м, зі злітною масою 312 000 кг та можливістю піднімати на орбіту від 6600 до 7400 кг вантажів.

Даний запуск дозволить провести на МКС близько 60 експериментів на рік. І з цих 60 буде сім нових. Це біологічний експеримент ” Перепілка”, тобто дослідження технології інкубування яєць японської перепілки в умовах мікрогравітації. Далі експеримент «Фулірен», вирощуватимемо кристали фулериту в умовах невагомості. Експеримент «Кварц-М» дослідження та контроль космічної корозії зовнішніх поверхонь з виходом у відкритий космос.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України