Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Mehda, Kayhan-2, Hatef-1»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.MehdaІран28.01.2024 00:02 UTCSimorghкосмодром імама Хомейні, провінція Семнан, ІранISAТехнологічний
2.Kahyan-2Технологічний
3.Hatef-1Технологічний

28 січня 2024 року о 00:02 (UTC) з космодрому імама Хомейні, провінція Семнан, Іран за допомогою ракети-носія «Simorgh» було здійснено запуск 3 КА «Mehda, Kayhan-2, Hatef-1».

«Mehda» – дослідницький супутник, етапи проектування, будівництва, збирання та випробувань якого проводилися в Іранському інституті космічних досліджень. Це серія легких супутників з масою 32 кг, які спроектовані та побудовані для тестування передових супутникових підсистем. Його основне завдання – перевірити правильність роботи ракети-носія «Simorgh» при багаторазовому виведенні космічного вантажу на низьку навколоземну орбіту, а також оцінити ефективність деяких нових розробок та надійність іранських технологій у космосі.

«Kayhan-2» – це наносупутник спроектований та розроблений Іранською компанією електронної промисловості «Сайиран». Це серія супутників з масою до 10 кг,  які спроектовані та побудовані для відпрацювання технології позиціонування та можливості визначення положення незалежно від системи глобального позиціонування. У цьому супутнику використана підсистема визначення стану та управління для стабільного та точного наведення на Землю.

«Hatef-1» – це наносупутник спроектований та розроблений Іранською компанією електронної промисловості «Сайиран». Це серія супутників з масою до 10 кг,  які спроектовані та побудовані для перевірки технології вузькосмугового зв’язку з використанням Інтернету речей.

Іранські ЗМІ особливо наголошують, що це перший для Ірану успішний запуск одразу трьох супутників на орбіту Землі, а також, що це перший успішний орбітальний запуск за допомогою ракети-носія «Simorgh».

«Simorgh» — двоступенева ракета-носій на рідкому паливі, побудована Міністерством оборони Ірану.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України