Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Космос 2574»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.
Космос 2574
РФ27.12.2023 07:03(UTC)Союз 2.1в/ВолгаКосмодром Плесецьк, Російська ФедераціяКосмічні війська РосіїЙмовірно інспектор

27 грудня 2023 року о 07:03 (UTC) з космодрому Плесецьк, рф було здійснено запуск ракети-носія «Союз 2.1в/Волга» з супутником «Космос 2574».

Відповідно до повідомлень з відкритих джерел інформації КА «Космос 2574» це супутник невідомого призначення запущений в інтересах міністерства оборони рф.

За даними регіональної групи «JCO», це може бути військовий супутник-інспектор, здатний стежити та контролювати інші супутники. Його корисне навантаження дозволяє проводити спостереження за Землею та картографічну зйомку місцевості. Він повинен поповнити діюче угрупування супутників «Нівелір» на орбіті Землі. КА виведено на низьку сонячно-синхронну навколоземну орбіту.

«Нівелір» – це російський проект зі створення серії супутників-інспекторів, призначених для спостереження та проведення ремонтних робіт інших супутників на орбіті Землі.

Фахівці Пентагону припускають, що супутники програми «Нівелір» мають військове призначення і є частиною програми розвитку російського космічного озброєння.

Супутники програми мають широкий спектр можливостей, серед яких, віддалене спостереження за іншим супутниками або об’єктами на орбіті, спостереження Землі, можливість зближення та контакту з об’єктом на орбіті, зміна орбіти, діагностика несправностей, проведення фотозйомки інших КА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України