Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Four Of A Kind»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Skylark 1Канада31.01.202406:34 UTCElectronпівострів Махія, Нова ЗеландіяSpire Global Inc для NorthStar EarthІнспектор (контроль космічного простору) 
Skylark 2
Skylark 3
Skylark 4

За даними ЦКС

31 січня 2024 року о 06:34 (UTC) з півострова Махія, Нова Зеландія за допомогою ракети-носія «Electron» було здійснено запуск на низьку навколоземну орбіту чотирьох КА Канади (компанія NorthStar Earth and Space) «Skylark 1,2,3,4».

«Four Of A Kind» – це запуск компанії Spire Global Inc. для виведення чотирьох супутників типу «Skylark» на навколоземну орбіту (LEO), висотою 530 км з нахилом 97°. Супутники побудовані на основі шини CubeSat і оснащені інструментами обробки зображень для виявлення інших супутників і сміття на орбіті. КА призначені проводити спостереження за об’єктами, які неможливо спостерігати з землі, наприклад, об’єкти розміром 5 см на LEO-орбітах та 40-см об’єкти на GEO-орбітах. 

Перші три супутники спочатку мали бути запущені компанією Virgin Orbit на рекето-носії LauncherOne. Після того, як Virgin Orbit збанкрутувала, супутники перезабронювали запуск на Rocket Lab Electron KS і додали четвертий супутник. Також заплановано ще два запуски Electron, щоб завершити початкове угруповання з 12 супутників.

Запуск даних супутників дозволить Канаді започаткувати угрупування КА для отримання інформації про зростаючу проблему орбітального сміття.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України