Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічне агентство та збройні сили Італії підписали угоду про співпрацю

Оперативне командування об’єднаних сил Італії (COVI) підписало оперативну угоду з Італійським космічним агентством (ASI) про співпрацю у космічній сфері.

COVI було створено в 1998 році як механізм, який дозволяє начальнику штабу оборони країни керувати всією оперативною діяльністю ЗС Італії, включаючи Командування космічних операцій країни.

Про підписання оперативної угоди між ASI та COVI було оголошено 26 січня, цій події передувало підписання рамкової угоди 10 листопада 2022 року. Угода визначає майбутню співпрацю між двома сторонами щодо оперативної космічної інфраструктури, скоординованих супутникових операцій та дослідження сумісності цивільних, військових та подвійного призначення наземних систем. Це також дозволяє обмінюватися даними, продуктами та рішеннями, що стосуються космічних операцій.

«Ця угода являє собою зміцнення стратегічної співпраці між Міністерством оборони та Агентством, запроваджуючи нові способи співпраці з космічної тематики з огляду на все більш оперативний і взаємопов’язаний вимір космічної сфери, – сказав президент ASI Теодоро Валенте. – Сьогодні космічний сектор стає все більш центральним і взаємопов’язаним із сферами, пов’язаними з обороною, безпекою громадян та інтересами нашої країни. Угода, підписана сьогодні з Оперативним командуванням об’єднаних сил, є конкретним зобов’язанням щодо повноцінного використання космічних ресурсів і технологій у цьому важливому секторі».

Для здійснення діяльності, передбаченої угодою, буде створено Групу управління операціями. Група складатиметься з двох представників від кожної сторони, призначених командувачем COVI адміралом Джузеппе Каво Драгоне та президентом ASI Теодоро Валенте. Потім члени групи обиратимуть керівника, причому ця роль щорічно ротуватиметься між двома сторонами. Членам групи буде надано дворічний мандат, який вони виконуватимуть «безкоштовно та без виплати будь-якої плати за участь, компенсацій, відшкодувань чи інших винагород».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України