Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Crew Dragon»

16 вересня 2021 року о 00:02 (UTC) з мису Канаверал, Флорида, США з пускового майданчику №39 ракети-носія Falcon – 9 v1.2 (Block 5)»  було здійснено запуск пілотованого КА «Crew Dragon» в рамакх місії «Inspiration4».

Команда місії «Inspiration4» складається з : американського бізнесмена Джареда Айзекмана, викладачки коледжу Сіан Проктор з Арізони, ветерана ВПС США Кріса Сембровскі та співробітниці дитячої лікарні Хейлі Арсено.

Джаред Айзекман – американський бізнесмен, пілот і астронавт, співзасновник і генеральний директор компанії «Shift4 Payments».

Як досвідчений пілот, який має льотну кваліфікацію на кількох військових літаках, і як фінансовий спонсор, він буде командиром польоту.

Сіан Проктор – американська підприємниця, дослідниця, геолог, педагог, фахівець зі зв’язків з громадськістю.

Кріс Семброскі  – ветеран ВПС США, працює інженером в аерокосмічній компанії Lockheed Martin.

Хейлі Арсено – асистент лікаря в St. Jude Children’s Research Hospital в Мемфісі, штат Теннессі.

Мета місії – зібрати пожертвування в розмірі 200 млн доларів для дитячої лікарні St. Jude Children’s Research Hospital в Мемфісі (штат Теннессі), що спеціалізується на лікуванні дитячих захворювань, в тому числі онкологічних.

В рамках місії «Inspiration4» корабель Crew Dragon разом з екіпажем проведе три дні на орбіті Землі, після чого увійде в атмосферу і зробить посадку біля узбережжя Флориди в Атлантичному океані.

Місія «Inspiration4» в цілому буде схожа на звичайні запуски КА SpaceX до Міжнародної космічної станції, тільки на цей раз стикування з орбітальною станцією не передбачено. Замість цього КА з екіпажем буде 15 раз на добу облітати Землю і спостерігати за поверхнею планети з висоти в 580 км. За даними SpaceX, траєкторія польоту Crew Dragon буде проходити вище розташування МКС і космічного телескопа Хаббл.

Під час польоту члени екіпажу проведуть кілька медичних експериментів, завдяки чому планується отримати важливі дані для майбутніх пілотованих місій.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України