Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Chandrayaan 3»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Chandrayaan 3Індія14.07.2023 09:05 UTCLVM3Шріхарікота, ІндіяISROМісячний посадковий модуль, місяцехід

14 липня 2023 року о 09:05 (UTC) з Космодрому імені Сатіша Дхавана, Шріхарікота, Індія за допомогою ракети-носія «LVM3» було здійснено запуск посадкового модуля і місяцехода «Chandrayaan 3».

«Chandrayaan 3» це третя місія Індії на Місяць. Він повторює більшу частину невдалої місії «Chandrayaan 2», тільки з посадковим модулем та місяцеходом. Після керованого спуску посадковий модуль здійснить м’яку посадку на поверхню Місяця у вказаному місці та розгорне місяцехід. Шестиколісний всюдихід важить близько 20 кг і працюватиме на сонячній енергії. Він переміщатиметься навколо місця посадки, виконуючи хімічний аналіз місячної поверхні та передаючи дані назад на Землю через орбітальний апарат. Посадковий модуль буде збирати дані про місячні землетруси, теплові властивості місячної поверхні, щільність і зміну місячної поверхневої плазми. Загалом, місія «Chandrayaan 3» збиратиме наукову інформацію про місячну топографію, мінералогію, вміст елементів, місячну екзосферу та ознаки гідроксилу та водяного льоду.

Ракета-носій LVM3 виведе космічний корабель на еліптичну навколоземну орбіту, перш ніж він полетить до Місяця. Посадка запланована приблизно на 23 серпня.

Попередня місія ISRO «Chandrayaan 2» у 2019 році успішно розгорнула орбітальний апарат, але його посадковий модуль і місяцехід були знищені внаслідок аварії поблизу Місця, де «Chandrayaan 3» намагатиметься приземлитися.

Даний запуск підвищить світовий статус Індії та принесе переваги комерційному аспекту космічної галузі.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України