Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Наземні станції ЄКА забезпечують індійську місію Chandrayaan-3 на Місяць

14 липня Індійська організація космічних досліджень (ISRO) запустила КА Chandrayaan-3 – місію на Місяць за участю місячного посадкового модуля та місяцехода, який 14 днів проводитиме наукові дії на поверхні. На додаток до власної космічної антени ISRO, місія покладатиметься на підтримку наземних станцій по всьому світу, які координуватимуться ЄКА та NASA.

ISRO керує 32-метровою станцією відстеження глибокого космосу в Індії, яка дозволяє знаходити, відстежувати, отримувати телеметричні та наукові дані від свого дальнього космічного апарата. Але іноді операторам ISRO потрібно відстежувати або керувати космічним апаратом, коли він знаходиться поза полем зору цієї антени.

Будівництво нових антен і станцій управління по всьому світу дуже дороге. Як і багато інших космічних агентств і комерційних компаній по всьому світу, ISRO отримуватиме підтримку від станцій партнерських організацій. Це не тільки значно знижує витрати, але й сприяє міжнародній співпраці в космічних польотах.

Глобальна мережа дальніх космічних станцій Estrack ЄКА може допомогти партнерам відстежувати, керувати та отримувати дані з космічних апаратів майже з будь-якої точки Сонячної системи через Європейський центр управління космічними польотами (ESOC) у Дармштадті, Німеччина.

15-метрова антена ЄКА в Куру, Французька Гвіана, використовуватиметься для відстеження Chandrayaan-3 протягом кількох днів після запуску, щоб переконатися, що космічний апарат вижив під час підйому та був у хорошому стані на початку своєї подорожі до Місяця.

Коли космічний апарат віддалятиметься від Землі, ЄКА координуватиме підтримку стеження за допомогою 32-метрової антени, якою керує станція Goonhilly Earth Station Ltd у Великій Британії. Станція Goonhilly підтримуватиме рухові та посадкові модулі Chandrayaan-3. Важливо те, що станція підтримуватиме посадковий модуль протягом усієї фази операцій на поверхні Місяця, допомагаючи забезпечити безпечне надходження наукових даних, отриманих місяцеходом, до ISRO в Індії.

Дані та телеметрія, надіслані Chandrayaan-3 через станції Куру та Goonhilly, спочатку будуть передані до ESOC. Звідти вони будуть переправлені в ISRO для аналізу.

Дві європейські станції доповнюватимуть підтримку з боку Deep Space Network NASA та власних станцій ISRO, щоб гарантувати, що індійські оператори не втратять з поля зору свій космічний апарат на Місяць.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України